WYPADEK DROGOWY - DACHOWANIE - 12.09.2011r.

Do wypadku drogowego zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu w dniu 12.09.2011 roku o godz. 21:19 na ul. Piłsudskiego w Łodygowicach. Z pomocą udały się dwa zastępy OSP Łodygowice: GBA Renault oraz GLM Ford. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono że, 15-letni mieszkaniec Łodygowic jadąc Fiatem Seicento z nie wyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, otarł się o drzewo, wyrwał 2 słupki betonowe, uderzając w płot posesji wywrócił pojazd na dach. Jak się okazało kierujący nie posiadał prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało że w jego organizmie bazuje 1,4 promila alkoholu. Kierujący w raz z 16- letnią pasażerką opuścili pojazd przed przybyciem straży.
Dwóch strażaków z naszej jednostki nie dotarło do remizy na alarm, gdyż udali się bezpośrednio na miejsce wypadku w celu udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Działania przybyłych jednostek straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy pogotowiu ratunkowemu w udzielaniu pierwszej pomocy i transporcie poszkodowanych, oświetleniu terenu, wprowadzeniu objazdu na czas akcji ratowniczej, odłączeniu akumulatorów i zasilania gazowego w pojeździe, neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych, postawieniu wraku na koła, zabezpieczeniu pojazdu na poboczu, uprzątnięciu jezdni z kawałków karoserii, ziemi i rozbitego szkła. Nieletni pirat drogowy wraz z pasażerką zostali zabrani do szpitala.
W działaniach udział brali: OSP Łodygowice 2/12, JRG Żywiec 2/9, Policja 3/6, Pogotowie Ratunkowe 1/3. Czas akcji to 1 godzina 31 minut.