POŻAR KOPARKI - 22.06.2011r

W dniu 22.06.2011 o godz. 16:35 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru koparki w Łodygowicach na terenie budowy drogi ekspresowej S-69, okolice ul. Kasztanowej. Na miejsce udała się sekcja GBA Renault OSP Łodygowice oraz 2 zastępy JRG Żywiec. Po dojeździe na miejsce stwierdzono że pali się komora silnikowa oraz kabina koparki Volvo, która była wykorzystywana do prac związanych z usuwaniem korzeni na terenie budowy S-69. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu piany i jednego prądu wody z szybkiego natarcia w celu ugaszenia pożaru. Spaleniu uległ silnik oraz kabina.
W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej łącznie 15 strażaków, czas akcji to 1 godzina 15 minut.