NIEWYBUCH - 23.05.2012r

W dniu 23.05.2012 r. o godz. 11:06 zostaliśmy zadysponowani przez PSK Żywiec do zabezpieczenia oraz nadzoru niewybuchu znalezionego na w okolicach ulicy Kasztanowej w Łodygowicach. Na miejsce udał się zastęp GLM Ford. Po przyjeżdzie okazało się że w okolicy budowy drogi ekspresowej S69 znajdyje się pocisk moździeżowy z okresu wojny. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu niewybuchu taśmą ostrzegawczą oraz dozorowaniu miejsca w którym znaleziono niewybuch, tak aby nie trafił on w niepowołane ręce. Nasze działania zostały zakończone w dniu 24.05.2012 o godz. 08:00, następnie teren został przekazany OSP Pietrzykowice. Saperzy dojechali na miejsce w dniu 24.05.2012r. ok godz 11:00, zabrali niebezpieczne znalezisko i na tym akcję zakończono.
W działaniach udział brały: OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice

Dziękujemy strażakom z OSP Pietrzykowice za pomoc w zabezpieczeniu niewybuchu.