NIE BĄDŹ OBOJĘTNY URATUJ LUDZKIE ŻYCIE

Jarek, Tomek, Bartek, Bogdan czteroosobowa grupa strażaków, która w 2010r. została skierowana przez OSP Łodygowice na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. To te osoby przez kilka dni spotykały się w remizie w celu napisania projektu dążącego do pogłębienia wiedzy mieszkańców gminy Łodygowice z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Obecnie członkowie grupy cały czas pogłębiają swoją wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego poprzez aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach medycznych organizowanych przez różne instytucje. Przy organizacji różnych uroczystości gminnych członkowie starają się organizować pokazy z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy, jednak ze względu na brak sprzętu pokazy te mają okrojony program.

Dzięki środkom, w kwocie 5500,00 zł, pozyskanym z programu:
Działaj Lokalnie VII Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce i Żywiecką Fundację Rozwoju
, zostanie zakupiony następujący sprzęt ratownictwa medycznego: fantom osoby dorosłej, fantom niemowlaka, deska ortopedyczna oraz torba medyczna zawierająca zestaw opatrunków.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ok. 2000 mieszkańców Gminy Łodygowice z zakresu udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Każdy odbiorca projektu będzie miał możliwość wykonania masażu serca, sztucznego oddychania, założenia opatrunku, usztywnienia złamanej kończyny czy też wykonania wielu innych procedur ratowniczych. Projekt będzie realizowany na terenie Gminy Łodygowice w różnych placówkach oświatowych, remizach OSP, centrach handlowych, placach.
Realizacja projektu odbędzie się od października br. do marca 2012r.

Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Łodygowice i pobliskich miejscowości a także turystów do uczestnictwa w pokazach, które będą odzwierciedleniem aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz powiększenia idei integracji lokalnej społeczności.

Informacje odnośnie miejsca i terminu pokazów będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej: www.osplodygowice.republika.pl