NIE BĄDŹ OBOJĘTNY URATUJ LUDZKIE ŻYCIE
PROJEKT ZAKOŃCZONY A MY DALEJ LOKALNIE

W poniedziałek 14 maja na zaproszenie druhów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej udaliśmy się ze sprzętem ratownictwa medycznego do placówki oświatowej w Biernej, w celu zapoznania dzieci z podstawami udzielania pierwszej pomocy. Podczas 2 godzinnego pokazu za pomocą sprzętu, który pozyskaliśmy ze środków programu Działaj Lokalnie VII, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności tj. fantom osoby dorosłej, fantom niemowlaka, deskę ortopedyczną, torbę medyczną PSP R1 pokazaliśmy uczniom kiedy i jak należy wykonywać resystutację krążeniowo - oddechową. Każdy z uczestników miał możliwość samodzielnie wykonać masaż serca czy też ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej. Wszystkie dzieci aktywnie włączyły się do pokazu: z pełnym zaangażowaniem ćwiczyły oraz z zainteresowaniem zadawały pytania.
Na zakończenie pokazu każdy otrzymał kartę ICE karta informacji osoby poszkodowanej w wypadku.