NIE BĄDŹ OBOJĘTNY URATUJ LUDZKIE ŻYCIE
Pokaz dla członków i sympatyków
Koła Gospodyń Wiejskich w Łodygowicach

W dniu 29.11.2011 zorganizowaliśmy pokaz pierwszej pomocy dla członków i sympatyków KGW w Łodygowicach
Tematyka pokazu obejmowała:
-podejście do osoby poszkodowanej
-postepowanie z osobą nieprzytomną
-wzywanie służb ratunkowych
-resuscytację krażeniowo-oddechową dorosłego,dzieci i niemowląt
-postępowanie w przypadku omdlenia, krwotoku, zranienia
-postępowanie w przypadku odmrożenia, oparzenia
-postępowanie w przypadku stwierdzenia urazu

Każdy z uczestników pokazu miał możliwość wykonania masażu serca, sztucznego oddychania na fantomie niemowlaka oraz osoby dorosłej. Uczestnicy pokazu mieli możliwość ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej(bocznej ustalonej), a także dowiedzieli się jak prawidłowo zawiadomić służby ratunkowe aby pomoc dotarła jak najszybciej. Każdy uczestnik na zakończenie pokazu otrzymał kartę ICE karta zawierająca niezbędne dane, które w razie stanu zagrożenia życia pozwolą ratownikowi szybko dotrzeć do informacji o poszkodowanej osobie.
Dziękujemy członkom i sympatykom KGW za zaproszenie oraz za aktywny udział w ćwiczeniach.

Wszystkich zainteresowanych podobnymi pokazami w firmach, obiektach handlowych oraz innych instytucjach zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego z koordynatorem projektu:
Jarosław Juraszek e-mail: [email protected]; tel. 505 573 171