PRACOWITE OSTATNIE DNI LISTOPADA

W ostatnich dniach listopada strażacy z OSP Łodygowicezostali zadysponowani do kilku interwencjcji zarówno na terenie naszej gminy jak i powiatu.

W dniu 23.11.2012r. o godz. 15:40 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu zadysponowało nas do usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu osób poruszających się ulicą Kościelną w Łodygowicach. Po przyjeździe na miejsce sekcji GBA Renault okazało się, że w skutek działania osób trzecich, drzewa rosnące wzdłuż ulicy Kościelnych zostały podcięte, dlatego niezbędna była interwencja straży pożarnej w celu ich wycięcia i usunięcia zagrożenia.

Do kolejnej interwencji zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu w poniedziałek 26.11.2012r. o godz. 01:15. W związku z wyjazdem wszystkich zastępów JRG Żywiec do pożaru zabudowań mieszkalno-gospodarczych w Radziechowach udaliśmy się do siedziby JRG w celu zabezpieczenia miasta Żywiec i powiatu żywieckiego na wypadek wystąpienia innego zdarzenia wymagającego interwencji straży pożarnej. Do siedziby JRG udaliśmy się dwoma samochodami gaśniczymi: GBA Renault oraz GBA Magirus. Po powrocie zastępów JRG ok godz. 05:15 zostaliśmy zadysponowani do bazy.

Niestety to nie koniec działań naszej jednostki w poniedziałkowy poranek. Wracając do remizy na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej i Kalonka w Łodygowicach natknęliśmy się na potrącenie rowerzysty. W związku z tym zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia oraz przystąpiliśmy do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy rowerzyście. Nasze działania polegały na założeniu osobie poszkodowanej kołnierza ortopedycznego, przeprowadzeniu badania urazowego oraz przekazaniu osoby poszkodowanej przybyłemu na miejsce Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. W efekcie powyższego zdarzenia do bazy wróciliśmy ok godz. 06:15.

O godzinie 20:50 po raz kolejny zostajemy zadysponowani do zdarzenia przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu. Zgodnie z poleceniem dyspozytora dwa samochody GBA z OSP Łodygowice udają się na ul. Łączną w Pietrzykowicach w celu ugaszenia pożaru bali siana. W celu ugaszenia pożaru podano trzy prądy wody w natarciu z samochodów: GBA Renault JRG Żywiec, GBA Mercedes OSP Pietrzykowice, GBA Renault OSP Łodygowice. Pozostałe przybyłe zastępy: GCBA Renault JRG Żywiec, GBA Daf OSP Pietrzykowice, GCBA Jelcz OSP Lipowa oraz GBA Magirus zajęły się dowożeniem wody. Działania zakończono o godz. 22:40.

We środę (28.11.2012r.) o godz. 13:09 zostaliśmy ponownie zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru beli słomy w Pietrzykowicach przy ul. Łącznej. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma samochodami GBA. Działania przybyłych jednostek polegały na zasilaniu samochodu GBA Renault z JRG Żywiec oraz przerzuceniu tlącego się siana. W akcji udział wzięły: JRG Żywiec GBA Renault, GCBA Renault; OSP Pietrzykowice GBA Mercedes; OSP Łodygowice GBA Renault, GBA Magirus. Działania zakończono o godz. 14:15.

Po niespełna 12 godzinach od poprzedniego alarmu po raz kolejny w Łodygowicach rozległ się dźwięk syreny alarmowej.58 minut po północy dnia 29.11.2012r. w związku z zadysponowaniem wszystkich samochodów bojowych z JRG do pożaru stolarni(zakładu meblowego) przy ul. Grunwaldzkiej w Żywcu dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żywcu zadysponował naszą jednostkę do siedziby JRG celem zabezpieczenia miasta Żywiec i powiatu żywieckiego. Do JRG udaliśmy się samochodem bojowym GBA Renault. Po powrocie zastępów JRG do koszar ok godz. 03:30 zostaliśmy zadysponowani do bazy.

Mamy nadziję, że to co miało się wydarzyć już się wydarzyło i nadchodzące dni będą spokojne a my będziemy mogli odespać nieprzespane noce.