] OSP Łodygowice

CIĘŻKI WEEKEND DLA STRAŻAKÓW Z GMINY ŁODYGOWICE

PIĄTEK - 01-06-2012r. godz. 22:32
W dniu 01.06.2012r. o godz. 22:32, zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru stodoły w Pietrzykowicach przy ul. Kasztanowej. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma średnimi samochodami gaśniczymi: GBA Renault, GBA Magirus. Po przyjeździe na miejsce okazało się że pożarem objęta jest cała stodoła wraz ze znajdującym się w niej sprzętem gospodarczym. W celu ugaszenia pożaru podano pięć prądów wody. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji stodoły, przerzucenia i przelania słomy oraz przeszukano pogorzelisko.
Działania zakończono o godz. 02:10. W akcji udział brały: GBA Renault, GCBA Renault - JRG Żywiec, GBA Daf, GBA Mercedes - OSP Pietrzykowice, GBA Renault, GBA Magirus - OSP Łodygowice, OSP Zarzecze, OSP Bierna oraz Policja.

NIEDZIELA - 03-06-2012r. godz. 02:09
W dniu 03.06.2012r. o godz. 02:09, w związku z zadysponowaniem samochodów bojowych z JRG do pożaru stodoły w Świnnej oraz pożaru nieużytkowanego budynku gastronomicznego w Rycerce Dolnej, zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do siedziby JRG w celu zabezpieczenia miasta Żywiec i powiatu żywieckiego. Do JRG udała się sześcioosobowa sekcja samochodu GBA Renault. Po powrocie zastępów działających w Rajczy o godzinie 04:10 zostaliśmy zadysponowania do bazy.

NIEDZIELA - 03-06-2012r. godz. 15:06
W dniu 03.06.2012r. o godz. 15:06, zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru stodoły w Łodygowicach przy ul. Wajdów. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma średnimi samochodami gaśniczymi: GBA Renault, GBA Magirus. Po przyjeździe na miejsce okazało się że pożarem objęta jest cała stodoła wraz ze znajdującym się w niej sprzętem gospodarczym. W celu ugaszenia pożaru podano cztery prądy wody. Do akcji zadysponowano koparkę z ZGK Łodygowice w celu wyciągania słomy z palącej się stodoły. Dzięki temu sprawnie i szybko odizolowano materiał palny od pożaru.
Działania zakończono o godz. 19:30. W akcji udział brały: GBA Renault, GCBA Renault - JRG Żywiec, GBA Daf, GBA Mercedes - OSP Pietrzykowice, GBA Renault, GBA Magirus - OSP Łodygowice, OSP Zarzecze, OSP Bierna oraz Policja.

Dziękujemy wszystkim przybyłym zastępom PSP i OSP za pomoc, współpracę i zaangażowanie
podczas trudnych akcji.

Suszenie w wieży ponad 20 odcinków węży po akcjach