Pożar stodoły - 07.10.2012r.

W dniu 07.10.2012r. O godz. 12.36 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru budynku gospodarczego w Łodygowicach przy ul. Kasztanowej. Do walki z pożarem wyjechały 3 sekcje OSP Łodygowice. Po przyjeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, iż pali się budynek gospodarczy o wymiarach 30 x 8 m konstrukcji murowanej. Dowodzący pierwszymi zastępami straży pożarnej poprosił o zadysponowanie kolejnych jednostek. Podano pięć prądów wody w natarciu na palącą się część budynku, oraz jeden prąd wody w obronie w celu niedopuszczenia do rozprzeszczenienia się pożaru na dalszą część obiektu. Z budynku wywieziono ciągnik rolniczy oraz kombajn. Ogniem zajęte było znajdujące się w budynku siano oraz drobny sprzęt gospodarczy, a podczas prowadzonych działań gaśniczych naruszeniu uległa konstrukcja budynku . W związku w powyższym, dowódca podjął decyzję o wyburzeniu części budynku grożącej zawaleniem. Do akcji zaangażowano również koparko- ładowarkę z ZGK w Łodygowicach w celu wywożenia ok. 200 m3 beli siana. Zasilenie wodne prowadzono w sieci hydrantowej oraz dowożono wodę z innych punktów czerpania. Przyczyny pożaru bada policja.
Dziękujemy wszystkim przybyłym zastępom PSP i OSP za pomoc, współpracę i zaangażowanie podczas cięzkiej akcji.
SŁUŻBY RATOWNICZE
CZAS DZIAŁAŃ
Straż pożarna 13/66
OSP Łodygowice: GBA Renault, GBA Magirus, GLM Ford