POŻAR ZABUDOWAŃ GOSPODARCZYCH - 08.09.2012r.

W dniu 08.09.2012 o godz. 15:01 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru nieużytkowanych zabudowań gospodarczych ww Pietrzykowicach przy ul. Bory. Do zdarzenia udalismy się dwoma samochodami bojowymi GBA Renault oraz GLM Ford. Przybyłe jednostki podały 3 prądy wody w natarciu na palący się budynek. Działania kolejnych jednostek polegały na dostarczaniu wody oraz zorganizowaniu zasilania z pobliskiego hydrantu. W związku z zaistnieniem kolejnego zdarzenia na terenie powiatu - pożaru poddasza w Sporyszu - zastęp GBA z JRG udał się alarmowo z miejsca akcji do kolejnego zdarzenia. Pozostałe na miejscu jednostki zajęły się rozbiórką nadpalonych elementów budynku oraz przerzuceniem palącego się siana. Dziękujemy właścicielowi firmy budowlanej z Pietrzykowic za pomoc w postaci użyczenia koparki. Znacznie ułatwiło nam to pracę.

SŁUŻBY RATOWNICZE
CZAS DZIAŁAŃ
Straż pożarna 8/48
JRG Żywiec: GBA Renault, GCBA Jelcz; OSP Pietrzykowice: GBA Daf, GBA Mercedes;OSP Łodygowice: GBA Renault, GLM Ford; OSP Zarzecze: GLM Lublin; OSP Bierna: GLM Ford