] OSP Łodygowice

POŻAR ZABUDOWAŃ GOSPODARCZYCH - MIĘDZYBRODZIE BIALSKIE 09.02.2011r..

W dniu 09.02.2011r. o godzinie 04:17 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kireowania w Żywcu do pożaru budynków gospodarczych w Międzybrodziu Bialskim w przysiółku Zasolnica. Na miejsce pożaru udaliśmy się samochodem GBA Renault. Pożar zlokalizowany był w trudnodostępnym miejscu, do miejsca pożaru prowadziła wąska, nieutwardzona górska droga z stromymi podjazdami.

Pierwsze przybyłe na miejsce jednostki podały prądy wody w obronie na znajdujące się w pobliżu dwa budynki mieszkalne (jeden drewniany znajdujący się w odległości 3m od miejsca pożaru, drugi murowany oddalony o 10m). Kolejne zastępy przystąpiły do gaszenia palących się budynków gospodarczych. Nasze działania polegały na dowożeniu wody z przygotowanego przez zastęp GLM FORD punktu czerpania wody na Jeziorze Międzybrodzkim, a także przerzucaniu i dogaszaniu pogożeliska.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległy dwa budynki gospodarcze, uratowano dwa budynki mieszkalne z wyposażeniem.

W działaniach udział brały: dwa zastępy z JRG Żywiec oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Międzybrodzia Bialskiego, Międzybrodzia Żywieckiego, Czernichowa, Pietrzykowic, Łodygowic, Łękawicy, Kocierza Moszczanickiego i Żywca Oczkowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również Policję i Pogotowie Energetyczne. W akcji uczestniczyło 60 strażaków.

Godzina powrotu do bazy 7:35, czas działań naszej jednostki 3 godziny 17 minut.

GALERIA Z POŻARU