Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym

W dniu 15.03.2014r. o godz. 18:42 nasza jednostka została zaalarmowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym w Łodygowicach przy ul. Piłsudzkiego. Do zdarzenia udaliśmy sie dwoma samochodami gaśniczymi: GBA Renault oraz GBA Magirus. Po przyjeździe na miejsce oraz przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniach piwnicznych. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych udali się do piwnicy podając jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia. Nastepnie dokonano oddymienia piwnicy za pomocą wentylatora nadciśnieniowego, wyniesienia materiału palnego na zewnątrz i przewietrzenia całego budynku celem eliminacji pozostałych gazów pożarowych. Po wykonanych czynnościach, około godziny 20:00, wróciliśmy do jednostki. W działaniach udział brały: JRG Żywiec (GBA Renault), OSP Łodygowice (GBA Renault, GBA Magirus).