] OSP Łodygowice

POŻAR STODOŁY - 18.05.2012r. - PIETRZYKOWICE

W dniu 18.05.2012r. o godz. 00:15, zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru budynku gospodarczego (stodoły) w Pietrzykowicach przy ul. Jana Pawła II. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma średnimi samochodami gaśniczymi: GBA Renault, GBA Magirus. Po przyjeździe na miejsce okazało się że pożarem objęta jest cała stodoła, którą udało się uratować strażakom podczas pożaru w dniu 13.05.2012r. W celu ugaszenia pożaru podano trzy prądy wody. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji stodoły oraz przeszukano pogorzelisko. W skutek podtrucia dymem jeden strażak został zabrany przez pogotowie do szpitala. Przybyła na miejsce policja z Komisariatu Policji w Łodygowicach wyjaśnia przyczyny pożaru.
Działania zakończono o godz. 02:25. W akcji udział brały: GCBA Jelcz, GCBA Renault - JRG Żywiec, GBA Daf, GBA Mercedes - OSP Pietrzykowice, GBA Renault, GBA Magirus - OSP Łodygowice, Policja, Pogotowie Ratunkowe.