] OSP Łodygowice

POŻAR TROCIN - 19.05.2011r

W dniu 19.05.2011 o godz. 18:43 zostaliśmy zaalarmowani prze Powiatowe Stanowisko kierowania do pożaru trocin na terenie byłej fabryki mebli w Łodygowicach przy ul. Królowej Jadwigi. Do pożaru zadysponowano dwa wozy gaśnicze: GBA RENAULT z OSP Łodygowice oraz GBA RENAULT z JRG Żywiec. Pierwsi na miejscu pożaru byli strażacy ochotnicy z Łodygowic. Paliły się trociny wewnątrz blaszanego silosu. Silos znajdował się w odległości około 7 m od budynku stolarni. Strażacy podali prąd wody do wnętrza silosu na palące się trociny. Następnie, na miejsce pożaru dotarła sekcja GBA JRG Żywiec, która zorganizowała zaopatrzenie wodne oraz pomogli w dogaszaniu palących się trocin.
W działaniach udział brał: GBA Renault OSP Łodygowice oraz GBA Renault JRG Żywiec.

Czas działań wyniósł 51 min.