Pożar piwnicy

We wtorkowy wieczór (tj. 02.02.2016r.) o godz. 23:52 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Piłsudskiego w Łodygowicach. Po przyjeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono duże zadymienie w piwnicy. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań, podaniu prądu wody w natarciu na palące się elementy i ich wyniesieniu oraz oddymieniu pomieszczeń. Ze względu na panujące zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Nikt nie został ranny. W działaniach trwających ok. godziny udział brały: JRG Żywiec (GBA Renault), OSP Pietrzykowice (GBA-Rt Mercedes), OSP Łodygowice (GBA-Rt Renault, GBA Magirus).