Wizyty szkół i przedszkoli w remizie

Zgodnie z coroczną tradycją nasza jednostka przeprowadziła wśród najmłodszych wychowanków szkół i przedszkoli spotkania, realizując tematykę związaną z pracą strażaka.

• 23 kwietnia odwiedziło nas Niepubliczne Przedszkole Ciuchcia w Łodygowicach
• 9 maja my udaliśmy się z wizytą do Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach
• 23 maja odwiedziło nas Przedszkole Publiczne nr 1 im. Ottona Klobusa w Łodygowicach
Dzieci z tych placówek mogły zapoznać się ze sprzętem, który jest na wyposażeniu naszej jednostki jak również własnoręcznie przetestować. Zgasić palącą pochodnię za pomocą prądownicy z szybkiego natarcia, przymierzyć ubranie bojowe, w którym nasi druhowie wyjeżdżają do akcji ratowniczych, ubieranie aparatów ochrony dróg oddechowych, przejażdżka samochodem strażackim. Na zakończenie dzieci dostały od strażaków słodki upominek. Podczas wizyty były pogadanki dotyczące bezpieczeństwa prowadzone przez naszych druhów.
W Zespół Szkół Specjalnych odbył się też konkurs plastyczny pod tytułem „NASI DZIELNI STRAŻACY” poniżej przedstawiamy zdjęcie prac finałowych oraz krótką fotorelację z wizyt.