Zawody Sportowo – Pożarnicze 01.10.2016

W dniu 01.10.2016r. na boisku sportowym LKS Łodygowice odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których wzięło udział 11 strażackich drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z Łodygowic,  Pietrzykowic i Zarzecza. Wśród kibiców nie zabrakło zaproszonych gości w osobach: Wicestarosty Żywieckiego – Stanisława Kucharczyka, Prezesa Eco – Team Service – Marcina Zyzaka, który również jednocześnie reprezentował Wójta Gminy Łodygowice – Andrzeja Pitera, Sołtysa Łodygowic – Michała Kubiniec.

Zawody zgodnie z regulaminem zawodów sportowo pożarniczych zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Zawody zostały przeprowadzone pod okiem komisji sędziowskiej z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu w 3 kategoriach wiekowych:

   • Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat)
   • Męskie i Kobiece Drużyny Pożarnicze (osoby powyżej 16 roku życia)
   • Drużyny OLDBOY-ów (osoby powyżej 40 roku życia)

Po zaciętej ale zarazem koleżeńskiej i sportowej rywalizacji nasze drużyny spisały się wzorowo zajmując odpowiednio następujące miejsca:

   • OLDBOY – I Miejsce
   • Seniorzy – I miejsce
   • MDP Dziewczęta – I miejsce
   • MDP Chłopcy – II miejsce
   • Seniorki – II miejsce

Powyższa klasyfikacja potwierdza iż cała jednostka wróciła zadowolona do remizy z trzema pucharami za zajęcie I miejsca, oraz dwoma za II miejsce. Wyróżnienie otrzymał również druh Jan Okrzesik jako najstarszy uczestnik Gminnych Zawodów Sportowo – pożarniczych.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej przyszedł czas na zbiórkę, podsumowanie zawodów i podziękowania. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Pana Marcina Zyzaka oraz Stanisława Kucharczyka pamiątkowe nagrody w postaci piłek do gry, torb sportowych oraz koszulek strażackich. Następnie Prezes Zarządu Gminnego skierował podziękowania do jednostek OSP za trud włożony w przygotowanie drużyn do zawodów, do Wójta Gminy oraz Przewodniczącego Rady Gminy za zabezpieczenie środków finansowych na nagrody, Prezesa spółki Eco Team Service za transport przeszkód, niezbędnych do przeprowadzenia sztafety, Prezesa LKS Słowian – za udostępnienie boiska w celu przeprowadzenia zawodów, do Sołtysa Łodygowic za pomoc i zaangażowanie w organizację zawodów oraz do komisji sędziowskiej z KP PSP w Żywcu za sprawne i sprawiedliwe przeprowadzenie zawodów. Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować smacznej, tradycyjnej strażackiej grochówki.

zdjęcia Wioletta Kania