#22 – Pożar sadzy w przewodzie kominowym

12.03.2026 – Łodygowice, ul. Piastowska

O godz. 1:07, po ok. godzinie czasu od powrotu do jednostki z zabezpieczenia rejonu JRG Żywiec, zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej przystąpiono do wygaszenia paleniska oraz ugaszeniu palącej się sadzy w kominie. Budynek sprawdzono miernikiem wielogazowy pod kątem obecności tlenku węgla, a temperaturę ścian i stropów przy pomocy kamery termowizyjnej.
 
Siły i środki:
OSP Łodygowice (GBA-Rt)
JRG Żywiec (GBA)