#6 – Pożar budynku mieszkalnego

19.01.2021 – Pietrzykowice, Osiedle Wierzch Granic

O godz. 8:17 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego w Pietrzykowicach. Do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GBA Renault. W trakcie dojazdu zastępy straży pożarnej miały spore problemy z dotarciem do miejsca pożaru. Wszystkie drogi dojazdowe do wskazanej lokalizacji prowadziły przez wzgórza, były wąskie i śliskie. W związku z problemami były alarmowane dodatkowe jednostki. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży zastano cały budynek w ogniu. Finalnie podano 4 prądy wody. Z uwagi na problemy z dostarczaniem wody stworzono zasilanie z pobliskiej rzeki. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz wynoszeniu spalonego wyposażenia. W pożarze nikt nie ucierpiał. Działania trwały ok. 4 godzin i brały w nich udział również zastępy JRG Żywiec (GBA, 2x GCBA, SHD, SLOp), OSP Pietrzykowice, OSP Słotwina.