#40 – Pożar pustostanu

01.04.2021 – Żywiec, ul. Bielska

O godz. 13:19 zostaliśmy zadysponowani przez SKKP Żywiec do pożaru pustostanu w Żywcu na ul. Bielskiej. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy budynek drewniany w całości objęty pożarem, przy którym działania gaśnicze prowadziły już zastępy JRG Żywiec i strażacy ochotnicy z terenu miasta Żywiec. Działania jednostek straży pożarnej polegały na podaniu czterech prądów wody w celu ugaszenia pożaru oraz pracach rozbiórkowych spalonych i nadpalonych elementów budynku. Działania w pierwszej fazie pożaru były prowadzone w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po ok. dwóch godzinach powróciliśmy do jednostki. Poza naszym zastępem na miejscu pożaru pracowały 3 zastępy z JRG Żywiec, OSP Żywiec-Sporysz, OSP Żywiec-Moszczanica, OSP Żywiec-Oczków oraz OSP Pietrzykowice.