9 OSP Łodygowice

ĆWICZENIA GMINNE JEDNOSTEK OSP - POŻAR W SZKOLE

W dniu 09.10.2010r. około godziny 9-tej jeden z nauczycieli prowadzcych zajęcia w Zespole Szkół w Łodygowicach zauważa pożar w sali nr 88. O zdarzeniu zawiadamia Dyrektora szkoły, który powiadamia straż pożarną oraz zarządza ewakuację uczniów.Jednak duże zadymienie uniemożliwiło ewakuację czterech uczniów.
Po przybyciu na miejsce dwóch zastępów z OSP Łodygowice strażacy udają się na rozpoznanie i pomagają nauczycielą w ewakuacji uczniów. Następnie przy użyciu drabiny pożarniczej strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych ewakuowali poprzez otwarte okno uwięźionych na pierwszym piętrze uczniów.
Jako kolejna na miejsce pożaru przybyła jednostka OSP Pietrzykowice. Strażacy podają jeden prąd wody przez główne wejście i ewakuują kolejne osoby. W międzyczasie sekcja GLM Ford z OSP Łodygowice tworzy punkt medyczny i udzielają pomocy poszkodowanym osobą a OSP Zarzecze i OSP Bierna tworzą zasilanie wodne.
Ćwiczenia jednostek z naszej gminy jak i sposób przeprowadzenia ewakuacji obserwował mł. bryg. Adam Lach z KP PSP Żywiec.