CZTERECH STRAŻAKÓW Z OSP ŁODYGOWICE UZYSKAŁO TYTUŁ RATOWNIKA

W dniach od 10 października do 15 listopada 2010r. czterech strażaków z OSP Łodygowice uczęszczało na Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W ostatnim dniu kursu nasi strażacy zdali z wynikiem pozytywnym państwowy egzamin z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy uzyskując tytuł RATOWNIKA. Dzięki zdobytym uprawnieniom strażacy będą mogli w pełni wykorzystywać sprzęt ratownictwa medycznego posiadany przez naszą jednostkę i udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas kursu strażacy zmagali się z zadaniami symulacyjnymi z którymi mogą mieć do czynienia przy każdej akcji ratowniczo-gaśniczej. W trakcie kursu strażacy uczyli się udzielania pierwszej pomocy, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, tamowania krwotoków, zaopatrywania ran, wykrywania urazów a także ewakuacji poszkodowanych z zagrożonych miejsc, takich jak np. wnętrze samochodu czy też wąskich rowów.