POŻAR SAMOCHODU - 03.10.2011r.

W dniu 03.10.2011 roku o godz. 18:31 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu o pożarze samochodu osobowego na ul. Piastowskiej w Łodygowicach. Do pożaru wyjechała sekcja GBA Renault i GBA Magirus OSP Łodygowice. Po dojeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się, że pożar wybuchł w komorze silnika w samochodzie marki Audi. Właściciel wraz z przypadkowo przejeżdżającymi zmotoryzowanymi, ugasili pożar za pomocą gaśnic. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sprawdzeniu czy samochód posiada instalację gazową. Spaleniu uległa instalacja elektryczna w samochodzie. Prawdopodobna przyczyna powstania pożaru to zwarcie instalacji elektrycznej.

W działaniach udział brali: GBA Renault, GBA Magirus OSP Łodygowice, GBA Renault JRG Żywiec, Policja.

Czas akcji to 24 minuty.