NIEBEZPIECZNIE POCHYLONE DRZEWO - 05.12.2011r.

W dniu 5.12.2011 roku o godz. 12:15 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do niebezpiecznie pochylonego drzewa w Łodygowicach na ul. Kasztanowej. Do akcji udała się sekcja GBA Renault OSP Łodygowice. Po przyjeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu sytuacja okazała się bardzo poważna. Około dziesięciometrowe drzewo, tuż obok płotu posesji, na wskutek silnego wiatru przechyliło się w kierunku budynku mieszkalnego i zawisło na kablu energetycznym i telekomunikacyjnym. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne. Przy pomocy drabiny D10W działania strażaków polegały na ścięciu konarów drzewa aby zminimalizować napięcie ciężaru pnia na linie energetyczną. Za pomocą wyciągarki z samochodu GBA drzewo zostało przewrócone w przeciwnym kierunku pochylenia. W czasie prowadzonych działań w miejscu akcji wprowadzono ruch wahadłowy a chwilowo ruch został wstrzymany.
Uratowano pokrycie dachowe oraz elewacje budynku przed ewentualnym zniszczeniem.
Wskutek pochylenia drzewa przez silny wiatr uszkodzony został płot oraz słup telefoniczny.

POSZKODOWANI
SŁUŻBY RATOWNICZE