WYPADEK MOTOCYKLISTY - 08.11.2011r.

W dniu 8.11.2011 r. o godz. 17:22 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do wypadku drogowego na ulicy Żywieckiej w Łodygowicach. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży GBA Renault, GLM Ford OSP Łodygowice, okazało się że podczas włączania się do ruchu oraz nie zachowania szczególnej ostrożności wypadkowi uległ samochód osobowy marki Ford z motocyklem Suzuki. W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowany motocyklista z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala przez zadysponowany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Na czas prowadzonych działań policjanci wprowadzili ruch wahadłowy na S-69.
Działania OSP Łodygowice wraz z JRG Żywiec polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pachołkami drogowymi i lampami ostrzegawczymi, odłączeniu zasilania w pojazdach, oświetleniu terenu, kierowaniu ruchem, usunięcie pojazdów z jezdni, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych, zneutralizowaniu plamy płynów eksploatacyjnych.
Podczas prowadzonych działań przez funkcjonariuszy policji ustalono, że motocyklista znajdował się w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało, że w jego organizmie znajduję się 0,69 promila alkoholu. Motocyklista stracił prawo jazdy i odpowie przez sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie trwa.

POSZKODOWANI
SŁUŻBY RATOWNICZE