NOCNY POŻAR MIESZKANIA - 10.10.2011r.

Groźny pożar wybuchł tuż po północy w Łodygowicach. Zgłoszenie o powstałym pożarze wpłynęło do OSP Łodygowice 10.10.2011 roku, 19-ście minut po północy. Dotyczyło pożaru poddasza w Łodygowicach na ul. Pogodnej. Natychmiast do akcji udały się 3 wozy bojowe z OSP Łodygowice.
Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów Straży, przeprowadzono rozpoznanie z którego wynikło iż pożarem jest objęte poddasze budynku murowanego, mieszkalno-usługowo-handlowego. Z relacji okolicznych mieszkańców wynikło że wewnątrz mogą się znajdować ludzie.
Klatką schodową podano 2 prądy wody w natarciu do wewnątrz budynku, z którego ewakuowano 8 osób. Dosyć znaczna temperatura jak również rozmiar pożaru wymagały zadysponowania kolejnych jednostek straży pożarnej. Dodatkowo prowadziliśmy działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wraz z JRG Żywiec, OSP Pietrzykowice i OSP Lipowa. W szczytowej fazie rozwoju pożaru podano w obronie kolejne 2 prądy wody przez okno. Zorganizowano zasilanie wodne z hydrantów.
W czasie akcji strażacy wynieśli z płonącego pokoju mężczyznę, udzielając mu pomocy w zorganizowanym przez sekcję GLM Ford punkcie medycznym. Poszkodowany z objawami zaczadzenia i poważnymi oparzeniami ciała, został przekazany Zespołowi Pogotowia Ratunkowego i przewieziony do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Pozostałe działania strażaków polegały na: oświetleniu terenu akcji, oddymieniu budynku, przeszukaniu pogorzeliska. Całkowitemu spaleniu uległy 4 pomieszczenia mieszkalne ( standardowe wyposażenie hotelowe, AGD, RTV) a kolejne 4 nadpaleniu i zadymieniu. Uratowano część usługowo-handlową budynku. Przyczynę pożaru bada policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

W działaniach udział brali:
OSP Łodygowice: GBA Renault, GBA Magirus, GLM Ford
JRG Żywiec: GBA Renault, GCBA Jelcz, SHD-25 Man, Sop Renault
OSP Pietrzykowice: GBA Daf
OSP Zarzecze: GLM Lublin
OSP Lipowa: GCBA Jelcz
Inne służby: Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.

Dziękujemy przybyłym jednostkom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu akcji ratowniczo - gaśniczej.

W akcji brało udział 47 strażaków. Łączny czas działań to 2 godziny 11 minut.