ROK 2015

ROK 2010

ROK 2015

STOP WYPALANIU TRAW

Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji przeciw wypalaniu traw i nieużytków. Strażacy ochotnicy z naszej jednostki wolny czas wolą spędzać z rodzinami, niż gasić pożary traw tłumicami.

PRZYPOMINAMY: Wypalanie traw zabija ludzi, zwierzęta i środowisko!!!
Również strażacy gaszący pożary traw narażeni są na szkodliwe działanie dymu oraz innych substancji. Pożary traw przy dużym wietrze bardzo szybko się rozwijają, przez co stwarzają również bezpośrednie zagrożenie dla strażaków i sprzętu biorącego udziału w akcji gaśniczej.
APELUJEMY: PROSIMY O ROZWAGĘ I NIE WYPALANIE TRAW!!!

KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA

W dniu 01.02.2015r. została zorganizowana w Łodygowicach na Placu Wolności kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Wśród oddających krew nie zabrakło strażaków ochotników z naszej jednostki.

Punktualnie o godzinie 9:00 nasz samochód bojowy pojawił się na Placu Wolności. W tej akcji honorowego krwiodawstwa wzięło udział 8 druhów i jedna druhna. Wszyscy oddali po 450ml życiodajnego płynu, co w sumie dało przeszło 4 litry krwi. Nie była to pierwsza i zapewne nie będzie to ostatnia akcja honorowego krwiodawstwa z udziałem naszej jednostki. Z niecierpliwością czekamy na następną akcję, która najprawdopodobniej odbędzie się w dniu 26.04.2015r. W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w ten szczytny cel.