Kurs Pierwszego Stopnia - Aparaty ODO

W dniach 12-19 marca 2012r. czterech strażaków ratowników z naszej jednostki uczestniczyło w Kursie Pierwszego Stopnia dla strażaków ochotników zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Podczas tygodniowego kursu strażacy zostali zapoznani przede wszystkim z budową i obsługą aparatów ochrony dróg oddechowych, a także po raz kolejny zostali zapoznani z sprzętem pożarniczo - ratowniczym oraz tematyką związaną z zwalczaniem pożarów i miejscowych zagrożeń. W ostatnim dniu kursu tj. w piątek 16 marca strażacy mieli za zadanie pokonać komorę dymową zlokalizowaną w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku - Białej. Poradzili sobie z tym bez problemu, tak samo jak i z egzaminem do którego przystąpili w poniedziałek 19 marca.

Dzięki zdobyciu uprawnień przez kolejnych 4 ratowników, 14 strażaków - ratowników z naszej jednostki jest uprawnionych do używania sprzętu ODO i tym samym spełniamy wymagania KSRG w tym zakresie.

Dziękujemy bardzo Komendzie Powiatowej PSP w Żywcu za zorganizowanie kusu,
natomiast naszym strażakom gratulujemy ukończenia kursu.