ALARM OSP - WYPADEK SAMOCHODOWY

W dniu 05.04. 2014 o godz 9:05 zostaliśmy zaalarmowani i zadysponowani do wypadku komunikacyjnego na ul. Żywieckiej w Łodygowicach. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z OSP Łodygowice: GBA Renault oraz GLM Ford. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się że w wyniku wypadku poszkodowanych zostało sześć osób, w tym jedna osoba uwięziona w samochodzie. Zadania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, zaopatrzeniu ran i udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz prowadzeniu wsparcia psychologicznego. Osoby poszkodowane przekazane zostały przybyłym na miejsce Zespołom Pogotowia Ratunkowego, a następnie przetransportowane do szpitala. Niestety pomimo niezwłocznego podjęcia czynności ratunkowych oraz rozpoczętego RKO jedna z osób poszkodowanych zmarła. Bez obaw powyższy opis działań to tylko scenariusz sobotnich ćwiczeń przeprowadzonych w naszej jednostce, które miały na celu sprawdzenie znajomości procedur medycznych działania w sytuacjach kryzysowych oraz współdziałania w wypadkach mnogich jakim niewątpliwie było to zdarzenie. Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy spotkali się w naszej sali szkoleniowej, gdzie przy pomocy rzutnika wyświetliliśmy film nagrany podczas ćwiczeń i omówiliśmy nasze działania.

Dziękujemy właścicielowi auto złomu w Rybarzowicach za udostępnienie pojazdu do ćwiczeń, oraz za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń na Państwa obiekcie i liczymy na dalszą współpracę. Dziękujemy również wszystkim strażakom, którzy zaangażowali się w organizację ćwiczeń a także tych, którzy poświęcili sobotni poranek i wzięli udział w ćwiczeniach i wzbogacili się o nowe doświadczenia i umiejętności.