NIE BĄDŹ OBOJĘTNY URATUJ LUDZKIE ŻYCIE
Ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z samochodów,
połączone z ćwiczeniami z ratownictwa technicznego

W dniu 25.03.2012r w ramach projektu Nie bądź obojętny - uratuj ludzkie życie zorganizowaliśmy ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z samochodów, połączone z ćwiczeniami z zakresu ratownictwa technicznego.
Podczas trzygodzinnych ćwiczeń, każdy z strażaków miał możliwość za pomocą różnych technik wyciągnąć osobę poszkodowaną z samochodu i udzielić jej pomocy przedmedycznej. Podczas ćwiczeń strażacy zostali zapoznani także z obsługą sprzętu hydraulicznego LUKAS, który niedawno został zakupiony dla naszej jednostki. Jest to sprzęt ratownictwa technicznego, składający się z pompy hydraulicznej oraz nożyco - rozpieracza, służący do rozcinania samochodów w celu wyciągnięcia z nich osób poszkodowanych w wypadkach.

Dziękujemy Dyrekcji i kadrze Kierowniczej firmy Mostmar-Pal za udostępnienie terenu do ćwiczeń wraz z samochodem, który mogliśmy pociąć.