OBCHODY DNIA STRAŻAKA ROZPOCZĘLIŚMY NA BOJOWO

Obchody dnia strażaka w tym roku rozpoczęliśmy na bojowo. Tuż przed mszą św. w intencji strażaków w dniu 3 maja zostaliśmy zadysponowani do groźnego pożaru traw oraz trzcin, przy ul. Spacerowej w Łodygowicach, gdzie były zagrożone budynki mieszkalne. Po dość trudnej akcji gaśniczej zwinęliśmy sprzęt i udaliśmy się do Kościoła parafialnego Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Łodygowicach. Mszy Św. przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Wąchal.
W kolejnym dniu obchodów strażackiego święta tj. w piątek 04.05.2012r. pod przewodnictwem Komendanta Gminnego ZOSP RP Józefa Masny, odbył się przejazd gminny samochodami bojowymi. Wszystkie 9 wozów bojowych z terenu Gminy Łodygowice pozdrawiając mieszkańców przejechało ulicami wszystkich sołectw naszej gminy: Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecze, Bierna.
W sobotę 5 maja w naszej jednostce zorganizowano ognisko, podczas którego strażacy wspólnie wspominali strażackie dzieje.
W niedzielę 6 maja uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele parafialnym Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach, której przewodniczył ks. proboszcz Józef Zajda. Uroczystą Mszę Św. uświetniła gminna orkiestra dęta, z którą nastąpił przemarsz kolumny defiladowej ulicami Łodygowic. Po zakończeniu mszy św. wręczono odznaczenia dla druhów MDP oraz przekazano świadectwa ukończenia kursów strażakom - ratownikom, którzy początkiem bieżącego roku nabyli uprawnienia niezbędne do udziału w akcjach ratowniczo - gaśniczych.

Złotą odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zostali odznaczeni:
Dh. Joanna Januła
Dh. Katarzyna Mieszczak
Dh Konrad Okrzesik

Srebrną odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zostali odznaczeni:
Dh Piotr Wawrzeszkiewicz
Dh Kamil Chainski
Dh Rafał Jaroszek
Dh. Joanna Okrzesik
Dh. Aleksandra Mieszczak

Brązową odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zostali odznaczeni:
Dh Kamil Jaroszek
Dh. Agata Jakóbiec
Dh Szymon Czerwiński
Dh Maciej Góra
Dh Piotr Bieniek
Dh Michał Kubień
Dh Wojciech Kubień
Dh. Joanna Sobieralska
Dh Adam Gryga
Dh. Dorota Waluś
Dh Karol Maślanka
Dh Artur Wawrzeszkiewicz
Dh Kamil Pajor
Dh Mateusz Wróbel
Dh. Aleksandra Jochemczyk
Dh. Katarzyna Wisła

Następującym strażakom, którzy w dniu 12.02.2012r. przystąpili do egzaminu wręczono zaświadczenia ukończenia kursu pierwszego stopnia strażaków ratowników OSP(część I):
Dh Kamil Kubica
Dh Maksymilian Czerwiński
Dh Przemysław Krysta
Dh. Jolanta Maślanka
Dh Wojciech Michalski
Dh Michał Jaroszek
Dh Wojciech Fijak
Dh Jakub Kubica
Dh Bartłomiej Kubica.

Kolejnym 4 druhom, którzy w dniu 19.03.2012r. zdali pozytywnie egzamin wręczono zaświadczenia ukończenia kursu pierwszego stopnia strażaków ratowników OSP(część II):
Dh Krzysztof Kubica
Dh Piotr Loranc
Dh Jakub Kubica
Dh Przemysław Krysta.

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również Młodzieżowej Orkiestrze Dętej za udział w obchodach naszego święta.