OBCHODY DNIA STRAŻAKA

Obchody z okazji dnia strażaka w naszej jednostce rozpoczęły się 3 maja w godzinach popołudniowych. Wszystkie samochody strażackie z gminy Łodygowice zgrupowały się obok GOK-u aby przejechać po terenie czterech sołectw, tradycyjnie pozdrawiając sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi mieszkańców.
W kolejnym dniu naszych strażackich obchodów ku czci patrona Św. Floriana, uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele pw. Św. Stanisława BM w Łodygowicach. Uroczystość uświetniała orkiestra Gminna wraz z którą przedefilowaliśmy ulicami Łodygowic.
W niedziele 5 maja razem z druhami OSP Bierna uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele pw. Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach. Po mszy w intencji strażaków, odbyło się poświęcenie nowego wozu ratowniczo - rozpoznawczego Land Rover. Samochód zastąpił zasłużonego Uaza z podziału bojowego OSP Łodygowice. Po uroczystym przekazaniu kluczyków do nowego wozu, wręczono świadectwa oraz certyfikaty druhom, którzy w ostatnich miesiącach podnieśli swoje kwalifikacje.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody naszego świeta a w szczególności Gminnej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Łodygowic, za uświetnienie naszych uroczystości.