OBCHODY DNIA STRAŻAKA

01.05.2011r. - MSZA ŚWIĘTA
W dniu 01.05.2011r. udaliśmy się do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach. Podczas inauguracyjnej mszy świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Józef Zajda, modliliśmy się o ochronę naszej parafi przed klęskamiżywiołowymi i innymi kataklizmami. Uroczystą Mszę Św. uświetniła gminna orkiestra dęta z którą nastąpił przemarsz kolumny defiladowej ulicami Łodygowic.

02.05.2011r. - STRAŻACKIE SPOTKANIE
W dniu 2 maja odbyło się ognisko dla strażaków ochotników z Łodygowic. Podczas ogniska strażacy mieli okazję powspominać strażackie dzieje. Zarząd oraz druhowie z OSP Łodygowice składają serdeczne podziękowania dla ZPM Hańderek oraz Piekarni Góra za nieodpłatne przekazanie posiłków.

03.05.2011r. - PRZEJAZD GMINNY
Kolejnym dniem świętowania był 3 maj. W tym dniu pod przewodnictwem Komendanta Gminnego ZOSP RP Józefa Masny, został zorganizowany przejazd gminny samochodami pożarniczymi. Wszystkie 9 samochodów strażackich z terenu Gminy Łodygowice wzięło udział w paradzie wozów bojowych przejeżdżając głównymi ulicami sołectw: Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecze, Bierna. Samochody zatrzymywały się na kilka chwil pod każdą z remiz OSP, by wszyscy druhowie z gminy mogli wspólnie pobyć ze sobą i porozmawiać. Na zakończenie przejazdu wraz z Sołtysem Łodygowic panem Eugeniuszem Góra, złożono kwiaty pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny na Placu Wolności w Łodygowicach.

04.05.2011r. - ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA
Dnia czwartego maja wspominamy naszego patrona Św. Floriana. W godzinach popołudniowych w OSP w Łodygowicach zorganizowano pokaz sprzętu i przejazd samochodami bojowymi dla członków młodzieżowej drużyny pożarniczej.

05.05.2011r. - MSZA ŚWIĘTA
Następnym etapem obchodów dnia strażaka 5 maja była Msza Św. w kościele parafialnym Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Łodygowicach. Mszy Św. przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Wąchal. Nie zabrakło również orkiestry dętej która swym zaangażowaniem uświetniła uroczystość. Po mszy św. wraz z orkiestrą przemaszerowano ul. Piłsudskiego pod Urząd Gminy.

07.05.2011r. - POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA
12 Powiatowy dzień strażaka obył się 7 maja na żywieckim rynku. W uroczystościach udział wziął między innymi Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach st. bryg. JEREMI SZCZYGŁOWSKI. Na uroczystości naszą jednostkę reprezentowali: Poczet Sztandarowy, Prezes, członkowie zarządu i pozostali druhowie.

Podczas obchodów powiatowego dnia strażaka Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Żywcu dh Andrzej Zieliński wręczał okolicznościowe nagrody dla zasłużonych strażaków z powiatu żywieckiego - jedną z nich otrzymał honorowy członek naszego zarządu OSP Łodygowice:
Dh. Józef Januła.

10-11.05.2011r. - POGAWĘDKI W SZKOŁACH
W dniach 10-11 maj strażacy wybrali się do szkół, celem pogawędek z dziećmi na temat bezpieczeństwa pożarowego, prezentacji sprzętu będącego na wyposażeniu OSP Łodygowice, omówienia pracy strażaka ochotnika. Strażaków wysłuchało ok. 200 dzieci z 3 szkół: Zespół Szkół nr.1, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Specjalnych.

12.05.2011r. - MSZA ŚWIĘTA
Na zakończenie obchodów dnia strażaka 12 maja, delegacja OSP Łodygowice uczestniczyła w mszy św. w intencji strażaków, w kościele Świętego Maksymiliana Kolbego w Żywcu-Oczkowie. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii, Kapelan Powiatowy strażaków ks. Zygmunt Bernat. Msza święta była ofiarowana za duszę naszego druch Śp. Tomasza Michalskiego.

Z okazji Dnia Św. Floriana, wszystkim Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodygowicach składam serdeczne gratulacje i życzenia wraz z podziękowaniami za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków. Dziękuję za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w akcjach ratowniczych, w czasie których spieszycie z pomocą chroniąc życie, zdrowie i mienie mieszkańców Ziemi Beskidzkiej. Życzę Wam, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

V-ce Prezes
Tomasz Góra