GALA DZIAŁAJ LOKALNIE - FINAŁ OPOWIEDZ 2011

W dniu 23.10.2012r. w Galerii Freta w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji biorących udział w Programie Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Podczas tego uroczystego wydarzenia podsumowano działania w ramach Programu Działaj Lokalnie, wręczono nagrody w konkursie Opowiedz..., oraz wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie Społecznika Roku 2011 tygodnika Newsweek Polska. Ideą konkursu Opowiedz... jest promowanie inicjatyw lokalnych poprzez atrakcyjny opis oraz rozpowszechnienie zrealizowanych przez grantobiorców przedsięwzięć w ramach programu
Działaj Lokalnie.
Na tym wydarzeniu nie zabrakło delegacji naszej jednostki. Podczas Gali odebraliśmy nagrodę główną w kategorii MIEJSCE konkursu Opowiedz.... Nagrodę pieniężną w kwocie 2000zł przeznaczymy na dalsze działania i szkolenia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na zakończenie przypomnijmy jak to było:
OSP Łodygowice w ramach projektu Nie bądź obojętny - uratuj ludzkie życie przez okres sześciu miesięcy organizowała pokazy w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej dla mieszkańców Gminy Łodygowice. W celu podsumowania projektu przygotowaliśmy reportaż multimedialny, który został zgłoszony do konkursu Opowiedz... 2011. Nie było to łatwe zadanie, mało czasu na oddanie reportażu oraz problemy techniczne, spowodowały że zerwaliśmy na przygotowanie reportażu nie jedną nockę. Jednak efekt końcowy dał nam powody do satysfakcji: nasz reportaż wygrał etap lokalny konkursu oraz w etapie ogólnopolskim otrzymał nagrodę główną w kategorii Miejsce. Otrzymaną nagrodę przeznaczymy na dalsze działania z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym w realizacją projektu. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do powstania reportażu, a w szczególności zespołowi GRUPA FURMANA, który udostępnił nam swój przebój "Syrena" jako podkład muzyczny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu: