Ćwiczenia - KRYRY 2012

Wczesnym rankiem dnia 19.05.2012r. sześcioosobowa załoga OSP Łodygowice udała się do miejscowości KRYRY (pow. Pszczyński, gmina Suszec) w celu wzięcia udziału w IV Zintegrowanych Ćwiczeniach Służb Ratowniczych KRYRY 2012.
Nasza jednostka po raz drugi uczestniczyła w manewrach w Kryrach. Każda z przybyłych drużyn musiała się zmierzyć z dziesięcioma zadaniami ratowniczymi polegającymi na udzieleniu pomocy przed medycznej poszkodowanym. Podczas udzielania pomocy przed medycznej musieliśmy wykazać się znajomością procedur medycznych KSRG, elementów ratownictwa a także psychologii. Tematyka pozoracji była bardzo zróżnicowana: udzielaliśmy pomocy osobą pod wpływem narkotyków, ofiarą wypadków drogowych, po ukąszeniach przez owady, postrzelonemu myśliwemu, mechanikowi, na którego spadł podnośnik hydrauliczny a także młodej matce, której 29 tygodniowe dziecko utraciło czynności życiowe (miło tzw. NZK czyli nagłe zatrzymanie krążenia).Po wykonaniu każdego zadania sędziowie omawiali nasze działania, zwracali nam uwagę na niedociągnięcia a także podkreślali pozytywne aspekty naszych działań. Każdy z sędziów pozytywnie oceniał naszą pracę, zawsze zostaliśmy docenieni za profesjonalne działania, delikatne postępowanie z rannymi, opanowanie i współdziałanie w drużynie.
Po zmierzeniu się z wszystkimi epizodami wspólnie z pozostałymi zespołami udaliśmy się na złomowisko pojazdów gdzie było symulowany wypadek samochodów na autostradzie wyniku, którego zostało poszkodowanych 20 osób. Ratownicy mieli za zadanie segregacje rannych, ewakuacje osób poszkodowanych i przekazanie ich do szpitala polowego.
Na zakończenie odbył się mecz towarzyski pomiędzy uczestnikami ćwiczeń a także wspólny grill, podczas którego załogi wymieniały się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Dziękujemy organizatorom ćwiczeń za zaproszenie, gdyż dzięki nim pogłębiliśmy swoją wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego a także zdobyliśmy nowe doświadczenia, które z pewnością wykorzystamy w naszej ochotniczej pracy.

GALERIA Z ĆWICZEŃ W KRYRACH