VII Dni Łodygowic - Pokaz ratownictwa drogowego

W niedzielę 29 lipca w godzinach wieczornych, kierujący samochodem osobowym marki opel nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wskutek czego na łuku drogi wypadł z jezdni, unieruchamiając w samochodzie dwie osoby. . .

Ten prawdopodobny scenariusz nie jednego wypadku drogowego to na szczęście tylko ćwiczenia pokazowe zorganizowane przez miejscowych strażaków OSP, podczas VII Dni Łodygowic.

Do wypadku zostaje zadysponowana jednostka OSP Łodygowice oraz zespół pogotowia ratunkowego. Na miejsce wpierw przybywają strażacy samochodami GBA i GLM. Dowódca akcji udaje się na rozpoznanie, po czym okazuję się że w samochodzie znajdują się dwie osoby. Kierowca został zakleszczony więc nieuniknione jest użycie narzędzi hydraulicznych.

Miejsce wypadku zostaje zabezpieczone pachołkami oraz światłami ostrzegawczymi. Zasilanie akumulatorów zostaje odłączone. W tym samym czasie kolejni strażacy rozkładają sprzęt do cięcia, stabilizują pojazd oraz wyciągają pasażera do którego był ułatwiony dostęp, udzielając mu pierwszej pomocy przed medycznej. Przybyła na miejsce sekcja GBA Renault rozwija linie gaśniczą by zapobiec ewentualnemu pożarowi oraz pomaga w wydostaniu poszkodowanych. Na miejsce działań przyjeżdża zespół pogotowia ratunkowego, wcześniej zadysponowany przez dowódcę akcji. Po wykonaniu przez strażaków dostępu do zakleszczonego kierowcy, zostaje on wyciągnięty i przekazany pogotowiu. Poszkodowani zostają przetransportowani do najbliższego szpitala. Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, z wewnątrz pojazdu zaczyna się dymić. Przygotowani z doświadczenia na tą ewentualną powypadkową sytuację pożarową, strażacy w mgnieniu oka ugasili powstające zarzewie ognia.

GALERIA Z POKAZU