POŻAR GARAŻU - 18.04.2014r

W dniu 18.04.2014r. o godzinie 6:47 zostaliśmy zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego do pożaru garażu przy ul. Kopernika w miejscowości Bierna. Po przyjeździe na miejsce i wykonanym rozpoznaniu stwierdzono pożar poddasza oraz części elewacji budynku garażowego. Początkowe działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w celu niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się pożaru oraz zminimalizowania temperatury. Dalsze działania polegały na wykonaniu wentylacji. W dachu wykonano otwory wentylacyjne, celem eliminacji gazów pożarowych na zewnątrz. Za pomocą pilarek wycięto trzy otwory w stropie i uzyskano dostęp do obszaru objętego pożarem. Dzięki temu strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali trzeci prąd wody w natarciu na palące się elementy więźby dachowej. W ostatniej fazie działań przystąpiono do rozbiórki ocieplenia, aby wyeliminować inne potencjalne materiały palne. Po działaniach trwających blisko 2h i wyeliminowaniu zagrożenia powróciliśmy do jednostki. Siły i środki: JRG Żywiec (GCBA Jelcz), OSP Łodygowice (GBA Renault, GBA Magirus), OSP Pietrzykowice (GBA Mercedes, GBA Daf), Policja.

Dziękujemy jednostce OSP Węgierska Górka za użyczenie butli powietrznych, które pozwoliły nam skutecznie nieść pomoc podczas dzisiejszej porannej akcji.