Pożar budynku mieszkalno - gospodarczego - 25.09.2012r.

W dniu 25.09.2012 o godz. 12:18 zostaliśmy zadysponowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do pożaru budynku mieszkalnego w Łodygowicach przy ul. Zjazdowej. Do akcji wyjechały dwie sekcje OSP Łodygowice. Po przyjeździe na miejsce pożaru i wstępnym rozpoznaniu okazało się że pożarem jest objęty budynek mieszkalno gospodarczy o wymiarach 12x8x7m (dł. x szer. x wys.) , konstrukcji murowano drewnianej. Z relacji świadków pożaru wynikało że w płonącym budynku może znajdować się starszy mężczyzna. Podano 3 prądy wody w natarciu, a ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przeszukali wnętrze, nie znajdując w nim osoby. Kolejne przybyłe jednostki straży pożarnej podały 2 prądy wody w celu przelewania siana i drewnianych części pogorzeliska. Zasilanie wodne prowadzono z hydrantów. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych części budynku. Na miejsce przybył dowódca JRG Żywiec. Spaleniu uległa szopa wraz z dachem przylegającego budynku, siano znajdujące się wewnątrz części gospodarczej, drobny sprzęt gospodarczy oraz deski.

SŁUŻBY RATOWNICZE
CZAS DZIAŁAŃ