Pożar w kotłowni - 28.12.2014r.

W dniu 28 grudnia 2014r. o godz. 17:00 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu do pożaru budynku w Łodygowicach. Po przyjeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się kotłownia w niezamieszkałym budynku. Działania jednostek straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się materiały opałowe i śmieci zlokalizowane w kotłowni. Ze względu na duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wyrzucenia nadpalonych ciał stałych oraz do oddymienia pomieszczenia. W akcji trwającej niespełna godzinę udział brały: JRG Żywiec - GBA Renault, GCBA Renault; OSP Łodygowice - GBA Renault; OSP Pietrzykowice GBA Mercedes, GBA Daf oraz policja. Drugi nasz zastęp gaśniczy GBA Magirus wraz z obsadą ze względu na brak potrzeby zadysponowania dodatkowych sił i środków pozostał w bazie. Działania trwały niespełna godzinę.

Dziękujemy ekipie z Kebab & Chicken za sprawne otwarcie remizy, przyjęcie zgłoszenia oraz liczymy na dalszą współpracę. Po raz kolejny udowodniliście, że w chwili alarmu, gdy każda minuta jest cenna możemy na Was liczyć.