ĆWICZENIA 16 KOMPANI WOO

20 maja 2011r na terenie gminy Rajcza odbyły się coroczne ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek OSP wchodzących w skład 16 Kompanii Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego - do którego zalicza się również naszą jednostkę. W ćwiczeniach z OSP Łodygowice udział brała sześcioosobowa obsada samochodu GBA Renault. Tematem ćwiczeń była organizacja akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru lasu w trudnych warunkach górskich. Miejsce ćwiczeń było zlokalizowane na terenie leśnictwa Racza w nadleśnictwie Ujsoły. Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzących w skład kompanii doskonalili m.in. prowadzenie linii gaśniczych na duże odległości, obronę oraz natarcie na teren pożaru lasu i zabudowań, organizację zaopatrzenia wodnego z górskich potoków, udzielanie pierwszej pomocy przed medycznej osobą poszkodowanym, łączność i współdziałanie. Osiągnięto założony cel taktyczny. Tradycyjna strażacka grochówka była ostatnim elementem ćwiczeń Racza 2011.