KAŻDY Z NAS KIEDYŚ CHCIAŁ ZOSTAĆ STRAŻAKIEM...

W dniu 13 marca 2010 roku w naszej jednostce odbył się nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. O godzinie 16:00 młodzież stawiła się w remizie OSP Łodygowice. Zostało przyjętych 11 nowych członków MDP. Są to :
dh Adam Gryga
dh Krzysztof Piątek
dh Maciej Góra
dh Piotr Wawrzeszkiewicz
dh Karol Maślanka
dh Kamil Jaroszek
dh Szymon Czerwiński
dh Sebastian Świerkosz
dh Piotr Bieniek
dh Joanna Sobieralska
dh Natalia Bożek
Wszyscy kandydaci na młodych strażaków, spełniają wymagania.

Po krótkim zapoznaniu kandydatów ze służbą strażaka ochotnika, zostali oni oprowadzenie po budynku remizy, zapoznając się z historią i tradycją naszej jednostki. Następnie udano się do garaży, w celu zaprezentowania i pokazania sprzętu. Duże zainteresowanie wzbudził nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, którego szczegółowo omówił jeden z naszych druhów. Zaprezentowano system alarmowania jednostki. Dla wszystkich kandydatów została zorganizowana przejażdżka samochodami straży pożarnej po terenie Łodygowic.
Zważając na to, jak trudno dziś oderwać dzieciaki od komputera i telewizji, uważam, że nabór był bardzo udany. Młodzieżówka wzbogaciła się o 11 nowych członków, a starsi koledzy o ciekawe doświadczenie.
Wszystkim jednostkom potrzebny jest dopływ młodych ludzi, którzy będą odpowiednio umotywowani i przygotowani do pełnienia tej społecznej służby. Stosowną wiedzę i podstawowe umiejętności mogą zdobywać właśnie w drużynach młodzieżowych już od 12 roku życia. Najpierw poprzez zabawę, potem poprzez określone specjalnym programem zajęcia, odbywane w okresie kandydackim i wreszcie na zajęciach ćwiczeniowych, gdy po złożeniu ślubowania i pasowaniu zostają pełnoprawnymi członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.