] OSP Łodygowice

STRAŻACY Z OSP ŁODYGOWICE Z WIZYTĄ W ZERÓWKACH ORAZ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

W dniu 10.05.2011 roku spotkaliśmy się z uczniami klas zerowych z naszego sołectwa w celu zapoznania ich z ciekawostkami związanymi z służbą strażaka ochotnika oraz przedstawienia im sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Podczas prezentacji sprzętu przekazaliśmy również dzieciom kilka cennych informacji na temat bezpiecznego postępowania z ogniem a także z podstawami udzielania pierwszej pomocy i wzywania służb ratowniczych.

W godzinach porannych udaliśmy się do szkoły w Łodygowicach Górnych, gdzie na boisku sportowym dzieci miały okazję zobaczyć wyposażenie dwóch naszych samochodów bojowych: GBA Renault i GLM Ford. Wczesnym południem do naszej jednostki wraz z opiekunami przybyły dzieci ze szkoły z Łodygowic Dolnych. Dodatkową atrakcją dla nich było możliwość zwiedzenia Remizy OSP oraz przejażdżki naszymi samochodami bojowymi do szkoły.

Podczas demonstracji sprzętu dzieci miały okazję zobaczyć między innymi nasze samochody bojowe, umundurowanie strażaka, torbę medyczną oraz pozostałe sprzęty pożarnicze dzięki którym możemy nieść pomoc w różnych zdarzeniach. Dzieci z zainteresowaniem dopytywały nas o sposób obsługi danego sprzętu oraz zasady funkcjonowania naszej jednostki. Każdy z nich mógł przymierzyć hełm strażacki czy też założyć ubranie bojowe a także potrzymać sprzęt pożarniczy.

W dniu 11.05.2011r. odwiedziliśmy Zespół Szkół Specjalnych w Łodygowicach, gdzie również zademonstrowaliśmy dzieciom sprzęt pożarniczy oraz zapoznaliśmy ich z zasadami bezpiecznego postępowania podczas pożaru, powodzi czy innych zagrożeń. Do szkoły udaliśmy się dwoma samochodami: GBA Renault i GLM Ford. Uczniowie szkoły specjalnej mieli okazję ubrać ubranie bojowe, założyć strażacki hełm a także zobaczyć jak działa kurtyna wodna. Na zakończenie wizyty zabraliśmy uczniów szkoły na krótką przejażdżkę samochodami pożarniczymi.

Dziękujemy dyrekcji szkół oraz nauczycielom za miłe przyjęcie i liczymy na dalszą współpracę w zakresie przekazywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego uczniom naszych szkół.

GALERIA Z SPOTKANIA Z UCZNIAMI