] OSP Łodygowice

PRZEDSZKOLAKI W STRAŻNICY STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

Początkiem maja usłyszano sygnał wozu strażackiego. Czy to pożar? Pali się? Nie, to strażacy przyjechali, aby zapoznać dzieci z pracą strażaka i pokazać sprzęt jaki mają na wyposażeniu wozu. Tradycją naszej jednostki stał się fakt, iż w związku z obchodami Dnia Strażaka dzieci z terenu Łodygowic odwiedzają strażaków, bądź też strażacy ich. Końcem kwietnia odwiedziły nas klasy zerowe z Zespołu szkół nr 1 w Łodygowicach, początkiem maja - przedszkolaki z Przedszkola nr.1 w Łodygowicach, a w kolejnych dniach udaliśmy się do Przedszkola nr.2 i Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach. Jak tylko zakończą się matury i będzie można trochę pohałasować pod Zespołem Szkół Ogólnokształcących, to również odwiedzimy uczniów klas zereowych.

W czasie spotkania z dziećmi przedstawiliśmy umundurowanie bojowe strażaka, aparat powietrzny i hełm. Każdy z przedszkolaków miał możliwość przymierzenia ubrania i hełmu, oraz okazję do pamiątkowego zdjęcia. Następnie nasi druhowie zapoznali dzieci z wozem strażackim oraz jego wyposażeniem. Dzieci miały również możliwość zasiąść za kierownicą pojazdu. W czasie spotkania poruszono również temat wzywania pomocy i współpracy ze strażakami z dużym naciskiem na oswojenie dzieci z widokiem strażaka w pełnym ubraniu ochronnym wraz z aparatem, aby nie bały się go w czasie prawdziwej akcji. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, przy bardzo żywym udziale przedszkolaków. Atrakcji, których dostarczyła dzieciom załoga strażacka, nie sposób wyliczyć. Dzieci miały okazję lać wodę za pomocą prądownicy strażackiej czy też hydronetki. Samochód z dziećmi przejechał ulicami Łodygowic, sygnałem pozdrawiając mieszkańców, co sprawiło dzieciakom największą frajdę. Te chwile to nauka połączona z zabawą, która na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Na zakończenie każdej z wizyt dzieci otrzymały od strażaków słodki upominek.
Dziękujemy dyrekcji szkół oraz nauczycielom za miłe przyjęcie i liczymy na dalszą współpracę w zakresie przekazywania wiedzy dzieciom z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.