] OSP Łodygowice

Z WIZYTĄ W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH . . .

Jak co roku z okazji dnia Św. Floriana mieliśmy przyjemność spotkać się z klasami zerowymi z Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach, przedszkolakami z Przedszkola nr 1 w Łodygowicach oraz uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Łodygowicach. W tym roku również na zaproszenie strażaków z OSP Bierna, wraz z nimi udaliśmy się fo Fili Szkoły Podstawowej w Biernej, gdzie wspólnie z nimi zorganizowaliśmy pokazy dla uczniów tutejszej placówki.
Spotkania te miały za zadanie zapoznanie uczniów i przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z służbą strażaka ochotnika oraz przedstawienia im sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki. Podczas prezentacji sprzętu przekazaliśmy również dzieciom kilka cennych informacji na temat bezpiecznego postępowania z ogniem a także z podstawami udzielania pierwszej pomocy i wzywania służb ratowniczych. Podczas demonstracji sprzętu dzieci miały okazję zobaczyć między innymi nasze samochody bojowe, umundurowanie strażaka, torbę medyczną oraz pozostałe sprzęty pożarnicze dzięki którym możemy nieść pomoc w różnych zdarzeniach. Dzieci z zainteresowaniem dopytywały nas o sposób obsługi danego sprzętu oraz zasady funkcjonowania naszej jednostki. Każdy z nich mógł przymierzyć hełm strażacki czy też założyć ubranie bojowe a także potrzymać sprzęt pożarniczy. Podczas prezentacji sprzętu oraz pokazów dzieci miały okazję poczyć w sobie duszę strażaka. Każdy uczeń mógł spróbować strącić piłeczkę z pachołka za pomocą wody z hydronetki, czy też przewrócić pachołek za pomocą prądu wody podanego z lini szybkiego natarcia. Na zakończenie dzieci otrzymały od strażaków słodki upominek.

Dziękujemy Dyrekcji jak i Nauczycielom za miłe przyjęcie i liczymy na dalszą współpracę w zakresie przekazywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pożarowego uczniom naszych szkół.