Szkło i transportery na DK-69

W dniu 11.06.2013r. o godz. 00:16 nasza jednostka została zaalarmowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania w Żywcu do usunięcia szkła i transporterów z DK-69. Na łuku drogi DK-69 w pobliżu skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, z naczepy ciągnika siodłowego wysypały się na jezdnię transportery z pustymi butelkami, uniemożliwiając ruch ulicą Żywiecką i Grunwaldzką. Do zdarzenia udałą się sekcja GBA Renault. Po dojeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu, w celu przywrócenia ruchu na DK-69, dowódca zastępu podjął decyzję o zadysponowaniu kolejnych zastępów: GBA z JRG Żywiec, GBA z OSP Pietrzykowice oraz GLM z OSP Łodygowice. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez rozstawienie pachołków i lamp ostrzegawczych oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Następnie za pomocą mioteł i łopat usunięto szkło i transportery z jezdni, co umożliwiło odblokowanie DK-69 i wprowadzenie ruchu wahadłowego. Następnie usunięto z pobocza ul. Żywieckiej transportery, tak aby przybyli na miejsce pracownicy firmy transportowej mogli bezpiecznie załadować je na podstawioną zastępczą naczepę. Na zakończenie akcji strażacy zabezpieczyli pobocze taśmami ostrzegawczymi oraz sprawdzili jeszcze raz czy na jezdni nie pozostały przedmioty zagrażające bezpieczeństwu użytkowników drogi. Dzięki temu można było przywrócić w pełni ruch na DK-69. W akcji trwającej niespełna 3 godziny udział brały 4 zastępy straży pożanej - 24 strażaków. Działania zakończono o godz. 03:10.