ELIMINACJE POWIATOWE DO OTWP

Mamy przyjemność poinformować, iż dh. Katarzyna Mieszczak - członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Łodygowice, zajęła 1 miejsce w kategori szkół gimnazjalnych podczas zaciętej rywalizacji w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce. Razem z Kasią naszą jednostkę i Gminę reprezentowały jeszcze: dh. Joanna Januła oraz dh. Joanna Okrzesik, które w eliminacjach gminnych w dniu 02.03.2012r. wykazały się najlepszą wiedzą i zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach.

Turniej został otwarty przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu - st. bryg. Stanisława Kulińskiego, natomiast regulamin turnieju omówił Przewodniczący Komisji - asp. sztab. Marek Tetłak.
Podczas rozpoczęcia turnieju minutą ciszy uczczono pamięć ofiar tragicznego wypadku busa na drodze S-69 w okolicach Węgierskiej Górki.
Pierwszy etap turnieju obejmował eliminacje pisemne, po których z każdej z grup wiekowych pierwsze cztery miejsca zakwalifikowały się do eliminacji ustnych. W eliminacjach ustnych każdy musiał odpowiedzieć na zestaw czterech wylosowanych pytań. Po turnieju i rozdaniu nagród nastał czas na poczęstunek gdzie wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie wspólnie zasiedli do posiłku.

W poszczególnych grupach wiekowych czołowe lokaty zajęli:
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
I m Kornelia Kubiesa
II m Jarosław Pietrasina
III m Bartłomiej Gaweł
I m Katarzyna Mieszczak
II m Piotr Zawada
III m Wojciech Fedko
I m Szczepan Motyka
II m Marcin Matlak
III m Piotr Górecki

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH!!!