AKCJA STOP POWODZIOM - MOTOPOMPA SZLAMOWA OD WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dzięki staraniom poczynionym końcem sierpnia bieżącego roku przez Zarząd OSP Łodygowice Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji STOP POWODZIOM zakupiła dla naszej jednostki motopompę szlamową Honda WT40X. Łącznie Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt dla 575-ciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W sobotę, 18 grudnia, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zebrali się przedstawiciele 120 jednostek OSP z całej Polski w celu uczestnictwa w uroczystościach przekazania zakupionego sprzętu. W tym dniu nie zabrakło również tam naszej delegacji, która miała przyjemność z rąk:
Jurka Owsiaka - Dyrygenta WOŚP
Zbigniewa Sosnowskiego - podsekretarza stanu w MSWiA
druhny Teresy Tiszbierek - wiceprezes ZG ZOSP RP
odebrać motopompę szlamową Honda WT40X.

Motopompa ta przeznaczona jest do przepompowywania dużych ilości wody czystej oraz szlamu o średnicy zanieczyszczeń do trzech centymetrów. Pozwala na wydobywanie wody z głębokości do 8 metrów z prędkością 1640 litrów na minutę. Dzięki otrzymanej motopompie będziemy mogli skuteczniej nieść pomoc podczas powodzi i innych miejscowych zdarzeń na terenie gminy Łodygowice a także na terenie powiatu żywieckiego.

Dziękujemy Fundacji WOŚP za przekazany sprzęt.

Zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości OSP WĘGIERSKA GÓRKA