WYPADEK SAMOCHODOWY - 14.08.2014r.

W dniu 14.08.2014r. o godzinie 08:36 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponowało nas do wypadku drogowego na ul. Żywieckiej w Łodygowicach. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na prostym odcinku drogi doszło do dachowania pojazdu. W wyniku zdarzenia został poszkodowany kierowca oraz trzech pasażerów pojazdu - wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Pierwszą pomoc osobom poszkodowanym udzielił ratownik medyczny, który wracał z dyżuru i natknął się na wypadek. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, przekazaniu osób poszkodowanych przybyłym na miejsce Zespołom Pogotowia Ratunkowego, odłączeniu akumulatorów z pojazdów, neutralizacji wycieku substancji ropopochodnych oraz wyciągnięciu i postawieniu na koła samochodu przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W celu zachowania płynności ruchu na DK 69 strażacy wprowadzili także ruch wahadłowy.

SŁUŻBY RATOWNICZE
CZAS DZIAŁAŃ
Straż pożarna 3/14
JRG Żywiec: GBA Renault, SRt Steyer