GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

W dniu 04 października 2014 roku na boisku sportowym LKS Bory Pietrzykowice odbyły się gminne zawody sportowo pożarnicze drużyn OSP z terenu Gminy Łodygowice. W zawodach wystartowało 13 drużyn z jednostek OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice oraz OSP Zarzecze. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych:
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do lat 16-stu
Drużyny Seniorów powyżej 16 lat
Drużyny OLDBOY powyżej 40 lat.
W kategoriach MDP oraz seniorów wystartowały zarówno męskie jak i żeńskie drużyny pożarnicze,
Zawody odbyły się pod okiem komisji sędziowskiej z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Po zaciętej rywalizacji w dwóch konkurencjach sztafety pożarniczej 7x50m oraz rozwinięcia bojowego klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

MIEJSCE
MDP Dziewczęta
MDP Chłopcy
Seniorki
Seniorzy
OLDBOY

Zarzecze

Gratulacje należą się przede wszystkim zwycięzcą poszczególnych kategorii ale także wszystkim startującym drużynom, gdyż niejednokrotnie o zwycięstwie zadecydowały ułamki sekundy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych drużyn seniorów i OLDBOY otrzymali nagrody zakupione dzięki dofinansowaniu Gminy Łodygowice. Nagrody w postaci plecaków turystycznych za zajęcie I miejsca dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zostały współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Również w ramach powyższego projektu podczas zawodów została ugotowana strażacka grochówka, którą mieli okazję zasmakować wszyscy uczestnicy zawodów jak i kibice, którzy przybyli na zawody.
Podczas zawodów zostały także wręczone nagrody dla wszystkich członków MDP w postaci odblaskowych opasek oraz nagrody dla najstarszego oraz najmłodszego uczestnika zawodów, ufundowane przez Pana Andrzeja Pitera - Wójta Gminy Łodygowice. Najmłodszy uczestnik zawodów- druh Franciszek Jurak z OSP Pietrzykowice otrzymał otrzymał puchar oraz misia ratownika, natomiast najstarszy zawodnik dh Tadeusz Pietraszko z OSP Zarzecze pamiątkowy puchar.
Po gratulacjach i nagrodach przyszedł czas na podziękowania skierowane do wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów a mianowicie: dla OSP Pietrzykowice, gdyż to oni w tym roku byli gospodarzem zawodów, dla Komendanta Gminnego za przygotowanie toru oraz za nadzór nad ekipą gotującą strażacką grochówkę, dla Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy za to, że w budżecie gminy zawsze organizacja zawodów sportowo pożarniczych ma swoje miejsce, dla naczelników OSP Pietrzykowice, OSP Łodygowice i OSP Zarzecze za czas poświęcony na wyszkolenie i przygotowanie drużyn do zawodów oraz dla wszystkich zawodników. Szczególne podziękowania należą się także wszystkim zawodnikom drużyn OLDBOY, gdyż to oni nas kiedyś szkolili i przygotowywali do zawodów, a w tym roku nie byli biernymi obserwatorami tylko czynnymi zawodnikami i mamy nadzieję że za rok znów się spotkamy.