Ćwiczenia 16 Kompanii Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego

W dniu 22 maja w samo południe nasza jednostka została zaalarmowana przez SKKP w Żywcu do Soblówki, gdzie doszło do pożaru lasu. Do miejsca zdarzenia udała się sześcioosobowa obsada samochodu GBA Renault. W rzeczywistości były to ćwiczenia 16 Kompanii Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego, przygotowane przez Komendę PSP w Żywcu. Po przyjeździe na miejsce odbyło się krótkie szkolenie z zakresu łączności, a następnie uczestniczy ćwiczeń wyruszyli w leśny teren, gdzie zostały przygotowane przez organizatorów ćwiczeń założenia z zakresu techniki gaszenia pożarów oraz ratownictwa medycznego.
Celem ćwiczeń było doskonalenie techniki prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczej w trudnym górskim zalesionym terenie, przećwiczenie procedury alarmowania kompanii gaśniczej oraz ustalenie czasu osiągnięcia gotowości bojowej przez kompanię a także przećwiczenie koordynacji i współdziałania służb uczestniczących w działaniach ratowniczych. Zdjęcia zrobione za pomocą kamerki GoPro użyczonej przez Sport District